Офіційний вік Кременчука хочуть збільшити вдвічі – до 900 років

Цього року Кременчуку виповнюється 450 років – офіційною датою його заснування вважається 1571 рік.

Але скоро вік міста може збільшитися вдвічі. У Верховній Раді зареєстровано проект постанови, якою пропонується встановити вік Креемнчука в 900 років. Номер реєстрації документу 4654 від 27.01.2021.

Рекомендувати міській раді м. Кременчук Кременчуцького району Полтавської області користуватися офіційно визнаною першою писемною згадкою про місто в історичних джерелах (1571 рік) та 900-літнім віком Кременчука за результатами проведених археологічних досліджень, рахуючи початок міської історії близько 1120/22 року, що й повинні стати опорними датами у відзначенні Днів міста та проведення його брендінгу, – сказано в проекті постанови Верховної Ради.

Висновок про вік міста 900 років оснований на результатах археологічних досліджень, вказується у пояснювальній записці до проекту постанови:

На початку ХХІ ст. було опубліковано результати кількох проведених науково-рятівних археологічних розкопокі розвідок, що проводилися в Кременчуці у 2003 – 2007 рр., зокрема під керівництвом відомого археолога, к.і.н., заслуженого працівника культури України, на сьогодні – директора Полтавського краєзнавського музею імені Василя Кричевського О.Б.Супруненка. В останній час до цих робіт додалися нещодавно оприлюднені друком матеріали чергових обстежень в історичному ареалі міста. Результати всіх цих досліджень показують, що історія Кременчука як міста почалася значно раніше від офіційно визначеної дати (1571 рік) і сягає ХІІ ст. (а то і раніше), тобто, щонайменше 900 років.