Обмеження на пальне: як працюють АЗС у Кременчуці та Горішніх Плавнях

У Кременчуцькому районі вже кілька днів діють обмеження на заправку бензином і ДП, введені районною військовою адміністрацією.

У Кременчуці на мережі Авіас заправляють лише за спеціальними талонами автомобілі критичної інфраструктури: оперативний транспорт, швидкі, комунальну техніку. Винятком є лише дві заправки “Авіас” – на вул. Леонова біля залізничного вокзалу та на пр-ті Лесі Українки біля зуп. Ковальова. Там, за наявності, можна купити до 20 літрів пального. Черги водії займають з ночі і чекають по кілька годин.

Усі інші мережі Кременчука можуть продавати пальне вільно, але не у всіх і не завжди воно є. Тож щойно відкривається продаж, як шикуються довжелезні черги автомобілів.

У Горішніх Плавнях ситуація набагато гірша. Тут на всіх наявних АЗС бензин та ДП заправляють лише за спецталонами автомобілям критичної інфраструктури. Тож мешканцям міста доводиться їхати в той же Кременчук.

Із газом ситуація набагато легша, він є майже на всіх АЗС, хоч і за ціною, близькою до бензинової.

Вкотре обіцяють, що ситуація ось-ось покращиться. Уряд вирішив відмовитися від регулювання цін на пальне і мережі вже уклали перші угоди на його продаж.

Телеграм-канал ОК Кременчук опублікував ціни на пальне, за якими його будуть продавати після скасування державного регулювання.

А-92 – від 52 грн
А-95 – від 53 грн
ДП – від 59 грн
Газ – від 39 грн

Очікується, що вищі ціни зменшать попит і збільшать зацікавленість АЗС продавати пальне. Тож ажіотаж дещо спаде.

Нагадаємо, проблеми з пальним виникли після чергового ракетного удару по Кременчуцькому НПЗ.