Новий штам коронавірусу Омікрон: наскільки він небезпечніший та як швидко поширюється

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), новий штам має безліч мутацій, а ризик повторного зараження – дуже високий. Омікрон вперше був виявлений в Африці.

ВООЗ повідомила, що кількість випадків зараження новим штамом, який спочатку назвали B.1.1.529, схоже, збільшується майже у всіх провінціях Південної Африки. Однак, знадобиться кілька тижнів, щоб зрозуміти вплив та ступінь заразності Омікрону, додали у ВООЗ.

У британському МОЗ заявили, що наявні вакцини майже напевно виявляться менш ефективними проти нового варіанту вірусу.

Однак професор Джеймс Нейсміт, структурний біолог з Оксфордського університету, трохи заспокоїв людей, додавши: “Це погана новина, але це ще не кінець світу”.

Тим часом головний інфекціоніст США доктор Ентоні Фаучі зауважив, що, хоч повідомлення про Омікрон є тривожним сигналом, цілком можливо, що наявні вакцини зможуть запобігти важкому перебігу хвороби.

ВООЗ застерегла країни від швидкого запровадження обмежень на поїздки, заявивши, що варто дотримуватись “наукового підходу, який ґрунтується на оцінках ризику”.

Міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фахла заявив журналістам, що заборони на поїздки – “необґрунтовані”.

“Реакції деяких країн повністю суперечить нормам і стандартам, встановленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я”, – сказав він.

Вчені по всьому світу, ВООЗ та уряди різних країн стурбовані появою нового штаму коронавірусу.

Однак у нас досі немає чітких реальних даних, кажуть у ВООЗ.

Ми поки що не знаємо напевно, чи поширюється Омікрон швидше за інші штами, чи знижує ефективність вакцин або ліків та чи призводить до важкого перебігу хвороби.

Омікрон вже в Італії, Британії та Німеччині

Випадок штаму коронавірусу Omicron виявили у південно-західному італійському регіоні Кампанія у туриста, який повернувся з Мозамбіку. Дослідження тесту було проведене в Мілані.

У німецькій землі Баварія підтвердили два випадки нового штаму коронавірусу “омікрон”, вперше виявленого в ПАР.

У Британії в суботу підтвердили два випадки нового варіанту коронавірусу під назвою “омікрон”.