Нагадуємо про правила безпечного користування акумуляторами та павербанками

ЧОМУ ПАВЕРБАНКИ АБО АКУМУЛЯТОРИ ВИБУХАЮТЬ?

Погана якість батареї

Батареї є основними компонентами павербанків та найдорожчою їхньою частиною. Виробники, намагаючись знизити ціну, частіше використовують дешеві, а тому не надійні компоненти для виготовлення батарей. У гіршому випадку вони навіть беруть для збірки перероблені батареї. Це збільшує шанси або ймовірність вибуху у майбутньому.

Акумулятор містить багато енергії. Якщо ця енергія незаплановано вивільняється, може статися пожежа або навіть вибух.

Є багато деталей і процесів, які забезпечують роботу павербанків, інверторів, акумуляторів. Якщо будь-який із цих процесів піде не так, є ймовірність вивільнення не контрольованої енергії. Розчинник електроліту всередині батареї легкозаймистий. Отже, коли батарея не може випускати повітря та створювати тиск під час горіння електроліту, вона вибухає.

Відсутність захисту живлення

Однією з причин вибуху може бути конструкція внутрішньої схеми блока живлення, інвертора. Якісний пристрій повинен мати захист живлення – механізм, який забезпечує припинення заряджання акумулятора після досягнення повної місткості, контроль короткого замикання та контроль температури. 

Якщо пристрій не має жодної з перерахованих вище характеристик, шанси вибуху вищі.

Механічні пошкодження

Інколи причини вибуху павербанку пов’язані безпосередньо з неправильним використанням гаджету – через падіння у ньому можуть зʼявитися тріщини або порушитися внутрішня конструкція.

Як захиститися від вибуху павербанкуакумулятору

  • Пристрій слід берегти від дії високих температур та вологості. Проливання на нього води або зберігання, наприклад, біля радіатора, може призвести до вибуху.
  • Також не варто залишати гаджет підключеним до живлення, коли він повністю зарядився. 
  • Не кидайте, не бийте і не стискайте павербанк. Падіння, удар або здавлювання можуть призвести до зміщення внутрішніх частин, витоку батареї тощо, що може призвести до вибуху акумулятора.
  • Не користуйтеся пошкодженим павербанком, акумулятором. Якщо ви помітили здуття батареї або інші зміни у зовнішньому вигляді, краще позбутися гаджету.
  • Вибирайте павербанки, інвертори, акумулятори відомих брендів. Уникайте саморобних пристроїв. Імовірність вибуху дуже мала, але це додатково знизить ризики.
  • Не використовуйте наскрізну зарядку, яка дозволяє заряджати зовнішній акумулятор та підключений до нього пристрій, проводячи електрику від розетки до кінцевого девайсу. У випадку з павербанками це може скоротити термін їхньої служби через нагрівання в процесі використання. 

Що робити, якщо павербанк вибухнув

Якщо гаджет горить, перш за все тримайтеся якомога далі від займистих предметів. Переконайтеся, що ви в безпеці, а потім загасіть вогонь. Якщо у вас поруч є вогнегасник, скористайтеся ним, а також викличте екстрені служби.

Шановні мешканці територіальної громади, не залишайте надовго і без нагляду включеними в розетки джерела живлення, акумулятори, павербанки тощо. Вимикайте з розеток усі електроприлади, виходячи з дому, з роботи та під час вимкнення електроенергії!