На “Укртатнафті” прокоментували плани великого скорочення працівників

Кременчук оперативний нещодавно повідомляв про те. що на Кременчуцькому НПЗ (Укртанафта) планують скоротити більше тисячі робітників. Про це стало відомо завдяки документу, який розповсюдили в соцмережах. Плани скорочення назвали “оптимізацією”.

Руслан Ляпка, в.о. першого заступника голови правління ПАТ «Укртатнафта» в коментарі для Телеграфа розповів, коли саме відбудеться “оптимізація” чисельності працівників підприємства.

– З приводу документа, який обговорюють (зменшення чисельності до 1500), – це план можливих дій – одна зі сторінок плану. Але це все можливо, якщо виконати модернізацію виробництва. (Наш співрозмовник  демонструє документ повністю – прим.) Читаємо перший розділ: будівництво нової установки очистки дизельного пального; розділ другий – будівництво нової водневої установки. Крім цього, будівництво двох об’єктів екологічного призначення. І в такому варіанті пункти прийнятні до виконання. Тобто ми говоримо про консервацію старих потужностей, але  лише після будівництва нових об’єктів. Тому дані заходи можливі, але лише після того, як акціонери ухвалять рішення інвестувати у підприємство. 

– Виходить, нові потужності будуть більш автоматизовані, і їх обслуговуватиме менша кількість персоналу?  

Одна велика установка замінить три, які ми використовуємо зараз. А це – менша чисельність і менші витрати енергоресурсів, якісніша продукція. Але це – фінансові вкладення, тому ми й говоримо: коли Pricewaterhous показав нам 2500 осіб, то це можливо. А далі – буде складно. На 2500 ми вже вийшли. А подальший рух – це інвестиції.

– Тоді питання: будуть інвестиції у цьому році чи ні?

– Ми будемо рухатися в цьому напрямку. Йде процес роботи з іноземними компаніями щодо уточнення параметрів проєктів, щоб більш точно оцінити: скільки потрібно коштів. І якщо ми говоримо про терміни реалізації  цього проєкту, то на найпотужніший об’єкт, який вказаний у плані, це термін три з половиною роки. Тому, підсумовуючи, можна говорити про те, що оптимізація персоналу буде у такому вигляді, як вказано на цій сторінці (персонал 1500 осіб – ред.) тільки після того, як буде проведена велика підготовча робота та вкладені великі кошти….

Читайте також