На території заводу Кредмаш у Кременчуці російська ракета знищила теплицю з огірками

Журналісти багатьох видань побували у Кременчуці після ракетного удару по торговельному центрі і переконалися у цинічній брехні росіян. Абсолютно спростований фейк про те, що нібито удар був по ангарам зі зброєю на території Кредмашу, і детонація призвела до пожежі в ТЦ. Цю брехню спростовано, виявилося, що ракета, випущена по заводу, зруйнувала… теплицю з огірками.

Кореспондент ВВС News Ганна Чорноус змогла оглянути наслідки ракетного удару по заводу “Кредмаш”. За словами технічного директора заводу Олександра Довбні, внаслідок ракетного удару один корпус заводу зруйнований, в інших корпусах вибиті вікна. Вибухом ракети знищено теплиці, де робітники вирощували огірки.

Основна спеціалізація заводу “Кредмаш” – виробництво будівельної техніки, до військової промисловості він не має відношення вже понад 30 років.

Коли 27 червня стався удар двома ракетами Кременчука, робоча зміна вже закінчилася, людей на підприємстві було мало. Постраждали, за словами Довбні, двоє робітників – охоронець на вежі з боку торговельного центру “Амстор” та робітник, який порізався розбитим склом.

Але ні кореспондент BBC News, ні кореспонденти Associated Press, ні численні свідки ракетного обстрілу в Кременчуці не підтверджують російську версію про те, що на території “Кредмашу” нібито знаходилися озброєння і боєприпаси, детонація яких після потрапляння ракети могла призвести до пожежі в ТЦ “Амстор”. Вторинної детонації не було. Все вказує на те, що перша ракета потрапила в торговий центр, що призвело до загибелі десятків людей.