На Полтавщині затримали кримінального авторитета та його спільників: викрадали людей

Чоловіків звинувачують у незаконному позбавленні волі людини, вимаганні передачі чужого майна та у заволодінні транспортним засобом. Згодом з’ясувалося, що такі протиправні «методи» були використані для розв’язання конфлікту.

Про це повідомили в Головному управлінні Нацполіції Полтавщини 13 квітня.

Заступник начальника поліції області Сергій Рекун говорить, що слідчі встановили, що підприємець з Лубенщини звернувся до «смотрящого», який встановив та поширював злочинний вплив у Полтаві, розв’язати конфлікт, що виник у нього з групою місцевих чоловіків: 

«Користуючись зв’язками у кримінальному світі, у жовтні 2021 року наглядач залучив своїх знайомих до втілення плану з вимагання “компенсації за неправильну поведінку”».

Спільники застосовували силу, погрожували зброєю та заволоділи автомобілем одного з учасників конфлікту. Згодом авто правоохоронці відшукали біля одного з будинків у місті Хорол.

Під час обшуків фігурантів, слідчі  вилучили зброю, гроші, автомобілі, що використовувалися для перевезення та незаконного утримання потерпілих.

Наразі завершили досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених 5 статтями Кримінального кодексу України:

  • вимога передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілим, вчинена за попередньою змовою групою осіб, з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що завдало значної шкоди потерпілому (ч. 2 ст. 189);
  • незаконне позбавлення волі людини з корисливих мотивів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань (ч. 2 ст. 146 );
  • незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 289);
  • умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-1);
  • звернення до особи, яка завідомо для винного може здійснювати злочинний вплив, зокрема до особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, з метою застосування нею такого впливу (ст. 255-3).

Обвинувальний акт відносно фігурантів скерували на розгляд Хорольського районного суду Полтавської області.