На Полтавщині у 2022 році правоохоронці скерували до суду понад 80 обвинувальних актів відносно водних браконьєрів

В умовах реалізації важливих завдань Сил оборони у здійсненні спротиву російській агресії, органам правопорядку Полтавщини у 2022 році довелося докласти чимало зусиль і для боротьби з водними браконьєрами. Як зауважив начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов, підрозділи дізнання у співпраці з водною поліцією, за процесуального керівництва прокуратури, викрили близько 160 фактів незаконного рибного промислу. Причому понад 90 кримінальних проваджень були зареєстровані лише за період дії нерестової заборони.

на полтавщині у 22-му році правоохоронці скерували до суду понад 80 обвинувальних актів відносно водних браконьєрів – євген рогачов

Очільник поліції Полтавщини повідомив: 

«Минулого року органи досудового розслідування вилучили у браконьєрів понад 33 000 екземплярів свіжовиловленої риби та близько 170 тонн незаконно добутої риби та рибної продукції у замороженому, в’яленому, розмороженому, сушеному та засоленому вигляді. Спільно з працівниками сектору поліцейської діяльності на воді (м. Кременчук) також вилучено більше ніж 500 риболовецьких сіток, понад 80 заборонених знарядь лову, близько 80 човнів та більш як два десятки транспортних засобів. Серед них, зокрема, автомобілі, мотоцикли та автопричепи, що використовувалися для перевезення рибацьких снастей та улову».

Протягом 22-го року органи досудового розслідування, за погодженням з процесуальним керівництвом, скерували на розгляд судів 82 обвинувальні акти відносно осіб, підозрюваних у незаконному добувному промислі. На сьогодні у 64 закінчених кримінальних провадженнях судами вже ухвалені обвинувальні вироки.

За оцінками фахівців, шкода, завдана браконьєрством державі, перевищує 83,7 мільйона гривень. І це не остаточна цифра, оскільки ще тривають судові інженерно-екологічні експертизи у низці кримінальних проваджень.

Головний поліцейський області зазначив, що браконьєрство слід розглядати як реальну загрозу для екологічної безпеки України, оскільки незаконна риболовля призводить до масового знищення різних видів риб та завдає непоправної шкоди водним біоресурсам. Саме тому найперше завдання правоохоронців, рибоохоронного патруля, Державної екологічної інспекції та громадських організацій – унеможливити процес незаконного рибальства шляхом здійснення систематичного контролю за дотриманням заборон, встановлених обмежень та визначених правил. 

«Щоб не допустити екологічних та фінансових втрат від браконьєрської діяльності, ми повинні постійно тримати руку на пульсі та оперативно реагувати на факти порушень у сфері природоохоронного законодавства. Що власне ми й робимо спільно з нашими партнерами. Адже у нас важлива спільна мета — зберегти унікальний фонд живої природи України для наших дітей», – наголосив Євген Рогачов.