На Полтавщині таки заборонили масове святкування Великодня

Начальник Полтавської ОВА Лунін оголосив про введення заборони на масове святкування Великодня.

Від 13:00 23 квітня до 6:00 26 квітня не проводимо масових церковних служб ні в храмах, ні на територіях поруч із ними. Богослужіння цими днями в приміщеннях – без вірян. Лише до 10 священнослужителів, – повідомив Лунін.

Російський ворог не гребує нічим. Навіть Великдень для нього лише нагода, щоб зіпсувати українцям велике свято. Ми не хочемо давати окупантам такого шансу, тому маємо максимально убезпечити один одного, – пояснив начальник ОВА своє рішення.

Утім додав, що до Великодня ще більше тижня. Рішення може бути переглянуте, якщо це дозволятиме загальна безпекова ситуація в країні та області.

Нагадаємо рішення із забороною масового відзначення Великодніх свят приймалося за доволі загадкових обставин. Ще 10 квітня було опубліковано рішення Лубенської РВА заборонити перебування людей в громадських місцях без нагальної потреби у період вихідних та святкових днів з 13:00 23 квітня до 6:00 26 квітня. Журналісти тоді ж отримали інформацію, що аналогічне рішення незабаром ухвалять на обласному рівні. Однак через три дні Лубенська РВА спростувала цю інформацію, пояснивши, що її опублікували на офіційному сайті невідомі люди.

Минув ще один день і відповідне рішення (яке по суті повністю повторю опубліковане “невідомими людьми”) таки прийняли на обласному рівні.