На Полтавщині судитимуть банду, яка незаконно переправляла людей за кордон

Зловмисники допомогли незаконно виїхати за кордон 70 особам, а за свої послуги брали 3200 доларів США з людини.

Про це повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За даними поліції, припинили діяльність злочинної групи у вересні 2022 року. Тоді оперативники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області та слідчі Головного управлінням Національної поліції в Полтавській області затримали учасницю угруповання після отримання від чоловіків 6 400 дол. США.

“Загалом до організації незаконного каналу переправлення чоловіків за кордон були причетні мешканці Чернівецької та Полтавської областей. Житель Полтавщини підшукував «клієнтів» та відправляв до визначеного місця – готель у Чернівецькій області. Там їх зустрічала жінка та її спільник, які надалі організовували перетин кордону поза офіційним пунктом пропуску. Вартість такого «трансферу» – 3200 доларів США з особи. В ході слідства поліцейські встановили причетність зловмисників до незаконного переправлення через кордон 70 осіб.”, – йдеться у повідомленні.

За погодженням із Полтавською обласною прокуратурою обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної групи скеровано до суду за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування щодо їхнього спільника з Полтавської області триває.

За незаконне переправлення осіб через державний кордон України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.