На Полтавщині суд покарав чоловіка, який забруднював довкілля рештками худоби

На Полтавщині уродженець Харківщини займався забоєм худоби та її продажем без реєстрації своєї підприємницької діяльності. Він вивозив тваринні відходи, які накопичував на землях кількох сіл Миргородського району.

Про це стало відомо з Реєстру судових рішень. За забруднення земель Полтавщини судили підприємця, який вивозив відходи щонайменше впродовж 26 липня – 24 серпня 2023 року (точних часових меж не вдалося встановити).

З матеріалів судової справи відомо, що обвинувачений надавав послуги з забою великої рогатої худоби та реалізував її, не реєструючись як підприємець. Він накопичував внутрішні органи та екскременти тварин на землях Миргородського району, чим завдав збитків державі й власникові однієї з ділянок.

Суд встановив, що обвинувачений допустив забруднення земель Полтавщини в межах Білашів, між селами Самара та Великий Перевіз, а також неподалік села Переводчикове. Експертиза встановила псування земель площею в понад дві сотні квадратних метрів. У пробах ґрунту виявили перевищення норм вмісту хлоридів, амонію, органічних речовин та фосфору. Завдану довкіллю шкоду оцінили в 1115 гривень. 

Чоловіка судили за статтею про незаконне заволодіння ґрунтовим покривом. Він визнав свою вину й відшкодував завдані збитки. Суд призначив обвинуваченому штраф 17 тис. грн, а також стягнення витрат на експерта у розмірі 31 тис. 805 грн.