На Полтавщині працює шахрайська схема з продажу квітів в інтернеті

Через популярні соціальні мережі аферисти пропонують забронювати або придбати квіти за передоплатою. Оголошення публікують на спеціально створених для шахрайської оборудки сторінках. Клієнтів приваблюють вигідною ціною!

Як тільки кошти замовника опиняються на картрахунку «продавця», зв’язок із ним припиняється.

Яких правил радимо дотримуватись, щоб не потрапити до пастки псевдопродавця? Найбезпечніший варіант, звичайно, – придбати квіти у спеціалізованій крамниці. Якщо ж вирішили скористатися альтернативною пропозицією в соцмережі, радимо:

не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
замовляйте, купуйте та сплачуйте за товар лише на надійних сайтах (з якими раніше мали справу ви або ваші близькі та друзі, на сайті конкретної крамниці);
завжди перевіряйте назву сайту! Один неправильний символ на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт.
обирайте післяплату – коли у вас буде можливість перевірити товар. Це можна зробити або у відділенні поштового сервісу, або під час кур’єрського доставлення;
Також не зайвим буде згадати загальні правила безпечного Інтернет-шопінгу:

якщо купуєте на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї ж платформи. Переходити в інші месенджери небезпечно!
для онлайн-шопінгу краще оформити віртуальну картку. Для безпеки поповнювати її краще на суму, що є необхідною для плати за покупку.
ще один важливий момент – не повідомляйте нікому та ніколи номер і термін дії платіжної карти, CVV- та PIN-код. При розголошенні платіжної інформації шахраям – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.