Майже в усіх школах області потрібно ремонтувати укриття

Навчальний рік триватиме з 1 вересня 2022 року до 30 червня 2023 року. Освітній процес планують розпочати офлайн, але за умови, що у навчальному закладі або поруч має бути укриття. На сьогодні укриття майже у всіх школах Полтавської області потрібно відремонтувати.

Про це повідомив під час брифінгу 29 червня начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Загалом мережа шкіл в області налічує 533 заклади.

“Практично усі укриття у школах Полтавщини потребують ремонту. Ми не готувалися саме у цьому напрямку. Раніше облаштовували доступні місця для людей з інвалідністю, STEM-лабораторії, спортивні зали, термомодернізація. Зараз усі громади працюють над питанням ремонту укриттів. У багатьох громадах зараз йдуть видатки саме на ремонти укриттів”, – зазначив Дмитро Лунін.

За словами начальника ОВА, з обласного бюджету планують виділити близько 20 мільйонів гривень на заклади освіти, які у комунальній власності обласної ради.

“Роботи дуже багато. Окрім питання укриттів, ще плануємо закуповувати генератори для шкіл. Ще є майже два місця, щоб підготуватись”, – розповів Дмитро Лунін.

Ремонтуватимуть укриття та закуповуватимуть генератори за кошти власників навчальних закладів.

Щодо вимушених переселенців, які проживають у навчальних закладах, до 1 вересня людей мають переселити гуртожитки, будівлі шкіл та закладів профтехосвіти, які не використовують. За словами Дмитра Луніна, три тижні тому у 125 школах проживали вимушені переселенці, зараз продовжують жити у 64.