КВБЗ може знову залишитися без держзамовлення на пасажирські вагони: тендер зупинено

АТ «Українська залізниця» призупинила тендер на закупівлю 100 пасажирських вагонів на очікувану суму 3 мільярди гривень через скаргу потенційного учасника до Антимонопольного комітету. Наразі статус процедури у системі електронних закупівель Prozorro – «призупинено».

Відповідно до умов закупівлі (відкриті торги з публікацією англійською мовою), зазначених у початковому оголошення, тендер мав відбутися 5 травня. Та наразі його дата не визначена, оскільки АМКУ має винести рішення по скарзі. Скаргу на дискримінаційні умови закупівлі подало ТОВ «Термінал-Захід». У ній, зокрема, зазначено, що технічні параметри та характеристики вагонів прописані під лінійку моделей 61-779 (серії модифікації 2018 року), які виробляє саме Крюківський вагонобудівний завод. (це модель вагону-купе з меблями, що трансформуються.)

Скаржник вказує, що умови закупівлі обмежують безпосередньо його право брати участь у торгах, оскільки є дискримінаційними і такими, що обмежують конкуренцію та коло потенційних учасників. Антимонопольний комітет прийняв скаргу до розгляду. Наразі АМКУ вивчає документи. Зокрема, вимагає від УЗ підтвердження, що технічним характеристикам товару, вказаним в умовах закупівлі, відповідає продукція принаймні двох учасників. Розгляд скарги має відбутися 8 квітня, пише Телеграф.

ТОВ «Термінал-Захід» позиціонує себе як офіційний дистриб’ютор компанії «Песа» (Pesa, м. Бидгощ), який є найбільшим виробником рейкових транспортних засобів у Польщі. Зокрема, це зазначено у його скарзі до АМКУ. Проте, як пише видання Mintrans, у компанії Pesa заявили, що вона не має відношення до компанії «Термінал-Захід», яка оспорює тендер УЗ. Видання LIGA.net звертає увагу, що згідно з даними Мін’юсту, компанія «Термінал-Захід» зі статутним капіталом 10 тис грн спеціалізується на виробництві готової їжі та страв, поштової та кур’єрської діяльності, послугах мобільного харчування, вантажних перевезень автомобільним та залізничним транспортом. До цього фірма не здійснювала зовнішньоекономічної діяльності та не брала участі в тендерах Prozorro.

Раніше повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський обіцяв КВБЗ державне замовлення на пасажирські вагони. Але в перші два місяці цього року вагонзавод не виготовив жодного пасажирського вагона чи локомотива.

Читайте також