Крюківський вагонзавод висунув до уряду ряд вимог

Голова правління ПАТ «КВБЗ» Максим Крамаренко звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, Міністра інфраструктури Владислава Криклія, Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка з листом «Щодо роботи галузі машинобудування та оновлення парку вантажних вагонів». Про це повідомляє пресслужба підприємства.

У листі звертається увага на критичний стан вагонобудівної галузі.

“У вагонобудівній галузі України за останні 9 років кількість працюючих підприємств скоротилася в 3 рази (з 18 підприємств у 2011 році до 6 у І півріччі 2020 року). Відбулося рекордне скорочення кількості робочих місць у галузі – в 2,5 раза (в ПАТ «КВБЗ» – у 1,4 раза). Падіння обсягів реалізації вантажних вагонів вітчизняними підприємствами в 2020 році (по відношенню до 2011 року) складе близько 95%. Катастрофічно – в 53 рази – знизився експорт вантажних вагонів”, – йдеться у листі.

У зверненні міститься ряд вимог до урядовців.

Вимагаємо випустити розпорядчий документ Кабінету Міністрів України щодо поетапного оновлення парку вантажних вагонів АТ «Укрзалізниця» у період 2020-2025рр., в якому передбачити:

1. Подовження дії заборони на ввезення з РФ вантажних вагонів, що були у вжитку, а також передбачити її поширення на вагони з інших країн колії 1520 мм, в т.ч. в режимі тимчасового ввезення.

2. Затвердження Наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті», в якому передбачити строки проведення планових ремонтів вантажних вагонів після продовження їм терміну служби після капітального ремонту:

       – капітальний ремонт вантажних вагонів після капітального ремонту з продовженням терміну служби проводиться в два рази частіше;

       – перший деповський ремонт вантажних вагонів після капітального ремонту з продовженням терміну служби виконується через 50 тис. км пробігу або через 1 рік;

       – реалізацію проєкту з оновлення парку тільки АТ «Укрзалізниця» як мінімум 12-15 тис. вагонів щорічно, в якому передбачити:

       – графік списання вантажних вагонів АТ «Укрзалізниця» з вичерпаним строком експлуатації на найближчі п’ять років (із чітким визначенням номенклатури та кількості вагонів по роках);

       – графік оновлення парку вантажних вагонів АТ «Укрзалізниця» (з чітким визначенням номенклатури та кількості вагонів по роках). При цьому врахувати, що додаткове підвищення ефекту від оновлення парку можливе за рахунок поступового введення в експлуатацію інноваційних вагонів із поліпшеними експлуатаційними характеристиками.

3. Перелік державних та комерційних банків для укладання з АТ «Укрзалізниця» лізингових/кредитних угод (зі ставкою не вище 8% річних).

4. Джерела фінансування лізингових/кредитних ставок у розмірі 8%.