Кременчужанин, який закликав приєднати Україну до росії намагався оскаржити вирок суду

У 2021 році чоловік з Кременчука отримав 3 роки ув’язнення за заклик у соцмережах до читачів підтримувати об`єднання Луганської і Донецької республік в одну державу із закликом-гаслом «Слава Новороссии!». Після початку повномасштабного вторгнення він безуспішно намагався оскаржити вирок.

Про це відомо з рішення Полтавського апеляційного суду від 16 травня, пише ЗМІСТ.

Протягом квітня-травня 2014 року кременчужанин розміщував на сторінці «Вконтакте» матеріали із закликами до зміни меж території та державного кордону України. Згідно з висновком судової лінгвістичної експертизи, у публікаціях чоловіка йдеться про територіальні зміни й спонукання читачів за будь-якої незрозумілої ситуації, розпочинати дії, що призведуть до приєднання до території росії тощо.

Учасники самооборони Полтавського майдану, які у 2014 році збирали інформацію щодо людей, які в соціальних мережах займалися популяризацією та пропагандою малоросії та сепаратизму, відстежували усі публікації та коментарі. Усі скриншоти передавали до Служби безпеки України. Також оглядом соцмереж займалися працівники СБУ, отже доказів для вироку було вдосталь.

Після того, як сепаратиста засудили до ув’язнення, його адвокат подав апеляцію, де просив скасувати вирок і закрити провадження проти кременчужанина. Суд вирішив, що аргументи захисту є непереконливими, отже сепаратист залишається за ґратами.