Кременчуцька ПЛР-лабораторія заробила понад 2 млн грн, виконуючи платні тести на коронавірус

Для ПЛР-лабораторії на базі перинатального центру закупили обладнання на понад 2 млн грн. Про це на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації повідомила заступниця міського голови Ольга Усанова, пише Телеграф.

ПЛР-лабораторія з дня свого відкриття (з 17 липня) виконала 2784 платних досліджень, це 29% від загальної кількості проведених тестів. За кошти проходили обстеження люди, які, наприклад, хочуть скоротити терміни самоізоляції або виїхати за кордон.

За 1 252 313 грн, які були отримані від платної послуги, придбали лабораторне обладнання: центрифуги, бокс мікробіологічної безпеки, термостат, ультрафіолетовий бокс, монітори, меблі тощо. Частина цих грошей пішла на доплати співробітникам лабораторії, які працювали з матеріалами підвищеної біологічної небезпеки.

Також за кошти платної послуги додатково закупили тест-системи на суму 952 556 грн. Ці тести використовуються для безкоштовного обстеження хворих кременчужан із підозрами на коронавірусну хворобу. Водночас від держави міський лабораторний центр отримав тестів на суму 164 тис грн.