Кременчук об’єднується з Потоками

Рішення про надання згоду на добровільне приєднання Потоківської сільської територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області (сіл Потоки, Соснівка, Придніпрянське і Мала Кохнівка) до Кременчуцької міської територіальної громади  сьогодні  ухвалили кременчуцькі депутати.

5 травня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення» від 03.04.2018 № 2379-VIII. Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 571-р від 13.05.2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області» Кременчуцьку територіальну громаду визначено як спроможну територіальну громаду до складу якої входить Потоківська територіальна громада.

Потоківською сільською радою 21 липня 2020 року прийнято рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення, міста Кременчук» яким Потоківська сільська територіальна громада Кременчуцького району Полтавської області у складі сіл Потоки, Соснівка, Придніпрянське і Мала Кохнівка надала згоду на приєднання до Кременчуцької міської територіальної громади Полтавської області».

Голова Потоківської сільської ради  Юрій Зоря зазначив, що  територія Потоківської громади 7400 гектарів, населення 3421 особа, бюджет – 7,5 млн. грн.. У всіх населених пунктах  були проведені громадські слухання, вони  підтримали  об’єднання з Кременчуком.

Міський голова Віталій Малецький зазначив, що фактично Потоківська територіальна громада та Кременчук – вже давно одне місто.  Більшість жителів населених пунктів, які до неї входять, працюють у Кременчуці, багато приїздять до нашого міста задля вирішення своїх справ. Крім того, кременчуцькі позаміські табори відпочинку знаходяться на території Потоківської сільської ради.   Об’єднання з Кременчуком дасть можливість прилеглим до міста населеним пунктам вирішити багато питань, зокрема, покращення  транспортного забезпечення, ремонту доріг, розбудови інфраструктури тощо. Віталій Малецький наголосив, що необхідно зробити все, щоб показати прилеглим до міста населеним пунктам, що їм з Кременчуком буде краще.

 Депутати також затвердили план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади. Ним передбачено проведення розрахунків обсягу доходів та видатків територіальної громади міста Кременчука після приєднання, здійснення  моніторингу закладів, які утримуються за рахунок місцевого бюджету Потоківської сільської ради, проведення моніторингу майна, активів та зобов’язань Потоківської сільської територіальної громади, аналіз  стану, потреби та підготовки пропозицій щодо розміщення органів місцевого самоврядування та державних органів на території Потоківської сільської територіальної громади.  Мають також бути підготовлені пропозиції щодо перспективного плану формування на території Потоківської сільської територіальної громади мережі підприємств та установ для надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.

Буде вивчено обсяг повноважень органів місцевого самоврядування територіальної громади міста Кременчука після приєднання та підготовлені пропозиції щодо потреб у кадровому забезпеченні  та визначені межі потенційних старостинських округів на території Потоківської сільської територіальної громади для проведення виборів старост.

За матеріалами сайту міської ради Кременчука