Кременчук готовий до кампанії вакцинації від COVID-19

Про це повідомили на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації. Наразі в  Україні триває реєстрація 2-х вакцин:  Pfizer і  AstraZeneca.

Кампанія з вакцинації проти коронавірусу проходитиме в 4 етапи, в рамках яких планують імунізувати всі пріоритетні групи населення.  Зокрема, перший етап має розпочатися в лютому місяці поточного року, останній – навесні 2022 року.

Кременчук повністю готовий до проведення вакцинації від COVID-19. Вцілому, на Полтавщині сформовані 4 мобільні бригади з імунізації, 2 із них – у Кременчуці на базі ЦПМСД №1 і 3. До складу мобільної бригади входять: один  лікар, дві медичні сестри, водій. У разі необхідності до штату мобільної бригади вводитимуть додаткові сили: по одному лікарю та одні медсестрі. Вакцинація від COVID-19 проходитиме в 2 прийоми.  У залежності від виробника вакцини часова відстань між ними  може бути 21 або 28 днів.  Окрім того,  стаціонарні пункти з імунізації працюватимуть і на базі ЦПМСД. 

У першу чергу від коронавірусу щепитимуть працівників закладів охорони здоров’я, бригади екстреної служби допомоги (103) з водіями та інших працівників, які задіяні до боротьби з цією хворобою; працівників соціальної та освітянської сфер, робітників  закладів догляду та їх мешканців; військовослужбовців, бійців Національної гвардії України, службовців Національної поліції тощо. Цим категоріям населення вакцинація проводитиметься безкоштовно.   

На сьогодні для проведення кампанії вакцинації створені всі необхідні умови. Для  зберігання та транспортування вакцини у медичних установах міста в наявності є холодильне обладнання та термосумки.

Читайте також