Кременчук 26 лютого розпочинає вакцинацію від Covid-19

Вчора Полтавська область отримала 19300 доз вакцини від Covid-19 AstraZeneca.

Перший етап вакцинації у Кременчуці буде розпочато уже завтра, 26 лютого. Про це повідомили у пресслужбі міськвиконкому.

Впродовж I етапу вакцинації підлягають 208 медичних працівників, які мають найбільший ризик інфікування COVID-19, а саме: працівники мобільних бригад із вакцинації, співробітники лікарень, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, працівники екстреної медичної допомоги, а також колективи та мешканці спеціалізованих інтернатних закладів.

Щеплення безкоштовне й добровільне за попередньо підготовленими списками.

Впродовж II етапу вакцинації підлягають інші медичні працівники, особи віком від 80 років, працівники соціальної сфери, загальною кількістю 2758 осіб.Вакцинування у Кременчуці будуть проводити виїзні бригади та стаціонарні на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Кременчука.

Довідково.

Розробником даної вакцини є англо-шведська компанія AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. За відповідною ліцензією, зазначена вакцина вироблена на базі одного із найбільших виробників вакцин у світі, фармацевтичного підприємства Serum Institute of India.

За поширеними даними, 65 відсотків вакцинованих дітей в усьому світі щонайменше один раз отримували вакцину, вироблену на потужностях Serum Institute. Ця компанія виробляє низку імунобіологічних препаратів для понад 170 країн.

Україна так само має досвід співпраці з цим виробником. Зокрема, у 2018 році почала закуповувати вакцини проти коклюшу, дифтерії, правця (АКДП). Важливо зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила екстрене застосування вакцини від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca.

Читайте також