Кабмін посилив карантинні обмеження в помаранчевих і жовтих зонах

Для того, щоби відвідувати громадські заклади у «жовтій» та «помаранчевій» зонах карантину тепер також потрібен буде сертифікат про вакцинацію, одужання або негативний тест на коронавірус.

Такі обмеження запровадив Кабінет міністрів України, внісши зміни до своєї постанови № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», сьогодні, 24 листопада. Діяти вони почнуть після набуття законної сили змін у постанові — тобто після публікації оновленого документа.

Необхідність введення таких обмежень голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив погіршенням епідситуації у Європі загалом. Хоча захворюваність в Україні зараз іде на спад.

— Ми в Україні фіксуємо спад тижневої кількості госпіталізації хворих коронавірусною хворобою у кожній області. З понеділка зайнятість ліжок із киснем у кожному з регіонів уже є меншою за індикаторний показник «червоного» рівня епідемічної небезпеки — 65%. До цього такий показник востаннє у нас був 30 вересня. Однак Європа щодня б’є рекорди захворюваності на COVID-19 — і саме через повторні спалахи у низці європейських країн. Локдаун для невакцинованих розпочався у Чехії, Словаччині й Австрії. І ми також повинні готуватися до можливого повторного зростання кількості випадків COVID-19, — зазначив Віктор Ляшко.

Тому МОЗ запропонувало внести зміни до постанови про карантин № 1236 щодо правил у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки.

— Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні — не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень за площею, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня — то нові правила не передбачають такої опціональності, — пояснив головний лікар країни.

Тобто тепер громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо на території регіонів, де визначена «жовта», «помаранчева» або «червона» зона карантину, зможуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів. Вони повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест.

Під час засідання Уряду Віктор Ляшко додав, що оновлена постанова змінює термін дії «жовтого» сертифікату, який підтверджує введення однієї дози щеплення. Він буде становити 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

Читайте також