Гору Пивиху перетворюють на елітне місце відпочинку

Перлину Полтавщини віддають в приватну власність, нехтуючи і природною, і культурною спадщиною. Про це пише Останній бастіон.

Гора Пивиха – одне з найкрасивіших місць на Полтавщині, її естетична привабливість та доступність зробили цю місцевість одним із улюблених місць відпочинку.

Однак значної популярності їй додав курортний сезон в умовах пандемії, коли сюди юрбою повалили відпочивальники: соціальні мережі наситилися різним контентом із місцевим краєвидами, що нагадають морське узбережжя елітних європейських пляжів.

Звісно, якщо з’явився попит, то мають бути й пропозиції. А пропозиції виглядають так, що на території колишнього дитячого табору «Чайка» облаштовано платну парковку, розміщено казахські (!) юрти та ведуться значні земляні роботи.

Принагідно нагадаємо, що минулого року до Пивихи за участі Полтавської ОДА було розроблено туристичний маршрут, який по суті пропіарив чергову бізнесову структуру.

Чи можлива так діяльність на території ландшафтного заказника місцевого значення, що насичена пам’ятками історії та археології – питання навіть не підіймалося. Наслідки стихійного туризму в минулому році спостерігали всі, до чого призведуть теперішні антропогенні втручання наразі можна лише гадати. Втім вже зараз зрозуміло, що мета цих перетворень на Пивисі одна – віддати перлину Полтавщини в приватну власність, нехтуючи і природною, і культурною спадщиною.

Читайте також