Енергоефективна Раківка: у Кременчуці реалізують проєкт за 500 тис євро

У Кременчуці тривають роботи з будівництва котелень на Раківці. На другому пленарному засіданні першої сесії Кременчцької міської ради Полтавської області ухвалили рішення щодо внесення змін до міського бюджету на 2020 рік за рахунок надходжень інвестицій у сумі 500 тис. євро на реалізацію проєкту «Енергоефективна Раківка».

У рамках проєкту «Енергоефективна Раківка» передбачається інвестування в теплогенеруючі потужності на основі біомаси (4 МВт), поліпшення теплових мереж, індивідуальних теплових пунктів (ІТП) та системи SCADA, яка покращить контроль, регулювання та моніторинг. Про це повідомили у пресслужбі Кременчуцької міськради.

Додатково до цього, проєкт включає теплогенеруючі потужності на основі природного газу (40 МВт). Проєкт буде реалізовано на базі комунального підприємства «Теплоенерго», яке належить до комунальної власності міста Кременчука.

У грудні 2020 року очікуються надходження коштів кредиту для реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка» в сумі до 500 тис. євро.

Нагадаємо, питання щодо будівництва нових муніципальних теплогенеруючих потужностей міста Кременчука в нашому місті постало кілька років тому. Першопричиною цьому є те, що строк використання потужностей котельні ПАТ «КВБЗ», від яких забезпечуються теплом і гарячою водою оселі жителів правобережжя міста, давно перевищив граничний термін експлуатації. Будівництво нових теплогенеруючих потужностей на Раківці надасть можливість не тільки безпосередньо постачати тепло та гарячу воду споживачам, а й і здешевити тарифи на ці послуги, а також покращити стан навколишнього середовища.