Два кременчуцькі підприємства можуть змусити платити більше податків за зв’язки з РФ

Верховна Рада готується прийняти законопроект, який передбачає збільшення податків для бізнесу, що має зв’язки із РФ.

У середу документ вже схвалив профільний комітет, після цього очікується голосування у залі. 

Як повідомляє Економічна правда, гідно тексту законопроєкту, буде створено Реєстр суб’єктів господарювання, що пов’язані економічними зв’язками з державою-агресором. Він містить дані про платників податків в Україні, які пов’язані економічними зв’язками з державою-агресором, тобто – Росією.

До реєстру потраплять:

  1. українські юрособи, засновником яких є росіяни чи російські компанії; юрособи, які отримують дохід з джерелом походження в РФ чи які мають частку у статутному капіталі компанії, яка отримує дохід в РФ;
  2. українські юрособи, які є учасником міжнародної групи компаній, якщо материнська компанія або будь-який інший учасник групи отримує дохід в РФ;
  3. українські юрособи, материнська група чи будь-який учасник групи забезпечує економічну підтримку РФ.

Якщо компанія вчасно або взагалі не повідомить регулятор про свої зв’язки з Росією, доведеться сплатити штраф у 1,5% суми доходу за кожний податковий період, коли вона мала сплачувати підвищені податки.

Потрапити до реєстру і платити збільшені податки можуть Крюківський вагонзавод та Кременчуцька тютюнова фабрики

Серед акціонерів ПАТ КВБЗ – естонські AS Skinest Finants (25% статутного капіталу) та Osauhing DELANTINA (25%), OW Capital Management GmbH (Австрія, 25%) та зареєстрована у Великій Британії Transbuilding Service Limited (19,17%). Але важливо те, хто стоїть за цими підприємствами?

Бенефіціарними власниками (контролерами), що сукупно володіють понад 90% акцій компанії, згідно з відкритими джерелами, є: голова наглядової ради Володимир Приходько, Приходько Н.В. (збігається з ініціалами дружини); естонський бізнесмен Олег Осиновський; голова ради директорів російського виробника вагонів “Завод металоконструкцій” (Саратовська обл. РФ) Станіслав Гамзалов.

Як бачимо, компанія має росіянина серед власників підприємства, тож є претендентом на внесення до реєстру.

Потрапити до реєстру і платити збільшені податки може і Кременчуцька тютюнова фабрика, що належить Японській тютюновій компанії JTI Group.

Кременчук оперативний раніше повідомляв, що компанія-власник Кременчуцької тютюнової фабрики відмовилася згортати бізнес з Росією. А отже Кременчуцька тютюнова фабрика відповідає прописаним у законопроекті умовам.