Донька легендарного композитора з Градизька звинуватила Олега Скрипку в крадіжці музики

Донька композитора з Градизька Олександра Білаша обурилася плагіатом і відвертим паплюженням легендарного твору двох великих митців. Про це Олеся Білаш написала у Фейсбук.

«Сказати, що я вражена, не сказати нічого про мої відчуття. Крім того, що подивилася майже фільм жахів, ще й почула в ньому мелодію батька «Два кольори». А прочитавши про новий кліп Скрипки, зрозуміла, що це він написав цей «шедевр» за мотивами геніальної поезії Дмитра Павличка. Куди ж поділося прізвище композитора Олександра Білаша? Мабуть вурдалаки з кліпу розчинили у червоно-чорних кольорах», – написала Білаш.

Олеся наголосила на кричущому невігластві Скрипки, пише Главком.

«Можливо, пан Скрипка і не знав, що музика, яку він уповні використав, належить композитору, якого ще пам’ятають в Україні та світі, (до речі цього березня минає 90 років від дня народження митця) можливо вважав, що поет Павличко написав і слова і музику… Хай розбереться», – зауважила Білаш.

«У мене ж два суттєвих питання до виконавця та всієї команди: як бути з авторським правом і про який генетичний код йдеться в тексті до кліпу? Авторське право проігноровано, що ж до генетичного коду перелитого О.Білашем та Д.Павличком у відому всьому світу пісню «Два кольори», то там безсумнівно відчувається Україна, якщо ж говорити про витвір Скрипки, гадаю жоден народ такому коду не порадів би. Мені лячно за перспективу української музичної культури», – наголосила Олеся Білаш.

Довідка:

Український композитор Олександр Білаш народився у Градизьку 6 березня 1931 року. Цього року відзначатимуть 90-річний ювілей знаменитого творця пісні “Два кольори”, написаної на слова Дмитра Павличка.

Олександр Білаш

Білаш – автор 9-ти поетичних збірок, в тому числі «Мелодія» (1977), «Мамине крило» (1999), «Шурась» (2001). У 1976—1994 роках — голова правління Київської організації Спілки композиторів України. З 1968 року — заступник голови правління Спілки композиторів Української РСР. Член Спілки письменників України (2000) .З 1992 року — член Комітету з Державних премій України ім. Т. Шевченка при Кабінеті Міністрів України. Один із засновників Українського фонду культури.

Помер 6 травня 2003 року в Києві після інсульту. Похований на Байковому кладовищі.

Читайте також