До розслідування вбивства 17-річної дівчини у Кременчуцькому районі долучилися екстрасенси

Минулого тижня Бреусівка, затамувавши подих, слідкувала наживо за зйомками відомого шоу телеканалу СТБ «Битва екстрасенсів» у їхньому селі. Творці 21-го сезону цього проєкту зацікавилися драматичною історією вбивства 16-річної Марії Бондаренко з Бреусівки і вирішили присвятити їй одну зі своїх майбутніх програм. Тож у визначений день знімальна група разом із шістьма екстрасенсами — учасниками «битви» нового, 21-го сезону прибула до Бреусівки. На знімальному майданчику побували й місцеві журналісти…

Ведуча проєкту Жанна ШУЛАКОВА (на фото праворуч)
спілкується з рідними загиблої Маші

Люди поділяються на три категорії: ті, хто дивиться телевізор, дивиться іноді і хто не дивиться взагалі. У свою чергу, серед активних телеглядачів є такі, що полюбляють різні шоу, не пропускають жодного сезону, знають мало не всіх учасників, переможців і суддів… Зокрема це стосується і «Битви екстрасенсів». До даного проєкту можна ставитися по-різному: сприймати чи ні, вірити чи піддати скепсису. Буду відвертою: особисто я до шоу не ставлюся ніяк. Бо телевізор практично не дивлюся, а шоу — й поготів. Для мене імена «зірок» телешоу ні про що не говорять.

Але ж який журналіст відмовиться від нагоди побувати на зйомках популярного і де в чому скандального шоу, щоби потім розповісти про це своїм читачам? Тож я була вдячна журналістці каналу СТБ Анні Полісученко, яка запросила мене на знімальний майданчик. Цікаво було поспілкуватися з колегами й побачити, як вони працюють.

Ми прибули у Бреусівку на першу локацію зйомок — де наприкінці квітня знайшли тіло бідолашної дівчинки Маші — завчасно. Незважаючи на дощ, туди сходилися бреусяни. До приїзду знімальної групи їх зібралося кількадесят. Люди були налаштовані пильно спостерігати за роботою екстрасенсів і сподівалися почути від них усю правду про ту страшну і трагічну ніч.

Аж тут під’їхало кілька автобусів, один із яких відразу ж попрямував із дороги у лісопосадку. Як нам пояснили згодом, то окремо повезли екстрасенсів, подалі від свідків і контактів, щоб учасники «битви» мали змогу самостійно відчути місцевість, так би мовити, «попрацювати» з нею, налаштуватися на завдання, які перед ними поставлять.

SONY DSC


Потім Анна нас усіх попередила, що потрібно залишатися на місці, не підходити близько до знімальної групи, щоб не завадити екстрасенсам налаштовуватися; також не можна нічого фотографувати чи знімати на відео. І попрохала чекати. У цьому чеканні пройшло майже дві години.

За цей час я чула навколо себе різні розмови. Бреусяни казали, що розчаровані ходом слідства; що, буцімто, на адвокатів, прокурорів і суддів пішла сила-силенна грошей, щоб «відмазати» обвинувачених; що їхнім родичам довелося задля хабарів продавати землі та квартири… Хтось скептично зауважував, що екстрасенси — несправжні, що нас усіх дурять; що журналісти проєкту за кілька днів перед зйомками об’їздили всі усюди, збирали інформацію про вбивство скрізь, де тільки можна, тому й немає чого дивуватися, якщо сьогодні екстрасенси щось та вгадають, адже всі дані вже зібрані… Інші бідкалися, що справедливості з нашим правосуддям годі й шукати, тому на екстрасенсів — остання надія. Можливо, ця програма надасть справі ще більшого розголосу (бо до цього новина облетіла мало не всі канали: й ICTV, й «Україну», й інші телевізійні медіа), а це, у свою чергу, не дасть її «зам’яти»… Словом, думок було багато, але в одному люди були одностайними: ніхто не має права ось так відбирати у будь-кого життя і повинен отримати кару по заслузі.
Тим часом з інших автобусів виходили техніки, оператори, виносили свої камери й інше обладнання, впорядковували майданчик для зйомок. Згодом запросили для гримування та встановлення мікрофонів родину та близьких загиблої Марійки. А через кілька хвилин нарешті до камер покликали й решту односельців, нагадавши, що потрібно вимкнути мобільні телефони. Почалося!

Ведуча програми, ясновидиця й переможниця одного з сезонів «Битви екстрасенсів» Жанна Шулакова на камеру поспілкувалася з групою родичів загиблої, після чого нарешті з лісової гущавини вийшов перший учасник цьогорічної «битви», молодий брюнет колоритної й дещо фатальної зовнішності, який мав виконати своє завдання: розповісти максимум інформації, яку він міг відчути лише після перегляду фото дівчини та перебування у цій локації. Молодик відкрив скриньку зі своїми «магічними» предметами, які, начебто, допомагають йому у роботі. Він щось запалив (я не розгледіла за натовпом, що саме, бачила тільки дим) і почав розповідати… Доки шоу не вийшло в ефір, я не маю права розголошувати, що саме він сказав, але зауважу, що родичів і односельців загиблої ця розповідь задовольнила.

Таким же чином повинні були виконати завдання й інші п’ятеро учасників «битви». Оскільки зйомка мала тривати до самого вечора, а для нас витратити цілий день на спостереження було великою розкішшю, ми попросили прокоментувати те, що відбувається журналістку Анну Полісученко. Ось що вона сказала:
— Сьогодні у Бреусівку приїхали екстрасенси з передачі «Битва екстрасенсів» каналу СТБ, тому що вони відчули у цьому районі якусь енергетику, неспокійну душу.

Дізналися ось цю історію з дівчиною, яка й досі розслідується, і багато чого невідомого. І все село також звернулося, і родичі хочуть знати, що відбулося, тому сьогодні ми зібралися на місці, де знайшли Марію 30 квітня. Звідси екстрасенси почнуть, а далі що вони відчують, що розкажуть – ніхто не знає. Ми самі ще не знаємо, що конкретно тут відбудеться, усі разом дивитимемося, питатимемо, і вимагатимемо покарати винних, також звертатимемося до слідства разом з активістами та рідними. Це реаліті розслідування. Що робитимуть і казатимуть екстрасенси — ми самі не знаємо. Це все побачите в ефірі восени.

Також нам приділила буквально дві хвилини у перерві між зйомками ведуча Жанна Шулакова:

— Дуже жахлива трагедія. І місцева громада тут зібралася, тому що багато людей хоче зрозуміти, як це сталося, хто винен насправді. Я сьогодні не експерт, а ведуча, приїхала з командою «Битви екстрасенсів», а шестеро медіумів, які залишилися на даному етапі найсильнішими, щось відчуватимуть, казатимуть, можливо, розкриють такі факти, які стануть цікавими і для поліції.

Зйомки тривали увесь день, і за ними спостерігали аж до самого фіналу місцеві жителі, яких під вечір стало у кілька разів більше, ніж було зранку. А потім усі охочі мали змогу поспілкуватися з екстрасенсами, поставити їм запитання особистого характеру. Як повідомила мені місцева активістка Анна Гуламова, люди отримали змістовні й точні відповіді ясновидців про себе та події зі свого життя — і це дуже вразило, адже екстрасенси мали справу із зовсім не знайомими їм особами, але повідомляли такі подробиці, які ніхто сторонній навіть знати не міг… Розійшлися аж після дев’ятої вечора, коли почало сутеніти. І всі сподівалися, що «Битва екстрасенсів» допоможе хоч якось прискорити слідство та домогтися справедливості.

Насамкінець для тих, хто не в темі, — довідка з Української Вікіпедії:
««Битва екстрасенсів» — псевдонаукове телешоу українського телеканалу «СТБ», яке показує людей, нібито наділених «надздібностями», за форматом британського шоу англ. «Britain’s Psychic Challenge».
Учасниками проєкту стають люди, які показали найкращі результати на відбіркових змаганнях. Кожен наступний етап української «Битви екстрасенсів» складається з двох завдань. За їх результатами судді проєкту на чолі з незмінним ведучим реаліті-шоу Павлом Костіциним визначають найгіршого учасника етапу, котрий повинен покинути проєкт.
У фіналі української «Битви екстрасенсів» переможця визначають за підсумками глядацького голосування.»


Наступного дня бреусівські активісти разом із рідними загиблої Марії зібралися на акцію біля приміщення Козельщинської селищної ради. На думку селян, депутати не приділяють належної уваги ходу слідства, хоча свого часу селищний голова Олександр Троцький, за їхніми словами, обіцяв тримати справу на контролі громади. Бреусяни вимагали звіту правоохоронних органів перед усім селом.

Із учасниками акції спілкувалися перший заступник Козельщинського селищного голови Анатолій Срібний та заступник голови Юрій Солодрай. Вони роз’яснили людям повноваження селищних депутатів і зауважили, що народні обранці не мають важелів впливу на правоохоронців і прокуратуру, а відтак і на перебіг слідства, а також запевнили, що найближчим часом керівництво громади звернеться до слідчих органів із відповідним запитом і обов’язково повідомить отриману інформацію жителям Бреусівки на сільській сходці.

Надія ЛИТВИН, Юрій ОПЕРАЙЛО (фото) Козельшинські вісті