Чи безпечно купатись на пляжах Кременчука

За результатами санітарно-мікробіологічних досліджень, проведених Кременчуцьким відокремленим підрозділом Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»  25 серпня,  показники мікробіологічної забрудненості води річкової не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам:

–  р. Сухий Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» – індекс ЛКП початок пляжу  23 000, кінець пляжу 62 000, (допустиме значення – 5 000).

–  р. Дніпро,  центральний пляж – індекс ЛКП початок пляжу  21 000, кінець пляжу  23 000, (допустиме значення – 5 000).

Індекс  лактозопозитивної кишкової палички – свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. При потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини вона може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей.

Фахівці рекомендують утриматися від  купання на пляжі в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» (р. Сухий Кагамлик»),  на центральному міському  пляжі (р. Дніпро), а також закликають не користуватися іншими місцями відпочинку, перш за все для купання.