Буревії, обвали та рідкісні тварини: чим вражала кременчужан природа у 2020-му

Наприкінці року прийнято підбивати підсумки. 2020 рік багато хто вважає одним з найважчих та найскладніших у ХХІ столітті. І для цього є всі підстави: пандемія, війни, політичні баталії та природні катастрофи. Наклав свій відбиток 2020-ий і на життя в Кременчуці.

Кременчук оперативний у грудні розповідає про найбільш помітні події, що сталися впродовж року в Кременчуці та його околицях. На жаль, вийшло так, що неприємних і поганих подій було більше. Але що поробиш, такий вже він був, цей буремний 2020-ий…

Буревії, обвали та рідкісні тварини: чим вражала кременчужан природа у 2020-му

На початку липня групу відпочивальників на березі біля гори Пивиха ледь не привалило великою кількістю грунту. Відео про це розмістили у соцмережах. Подібні обвали на березі Кременчуцького водосховища біля Пивихи трапляються часто. В обласній владі іноді говорять про необхідність укріплення берегів, але грошей на це не виділяють.

Обвал берега біля гори Пивиха

Ситуацію погіршує те, що під час обвалів у воду потрапляють людські кістяки зі старих  кладовищ. А там могли бути поховані  померлі від чуми та холери.

Але обвали на Пивисі стали не єдиним «привітом», який передавала нам природа у 2020 році. Минулого літа над містом пронеслося два відчутних буревія. Один стався ввечері 13 червня, другий – у ніч на 22 серпня.  Вітер обривав лінії електропередач та ламав дерева. Деякі  них – падали на автомобілі та навіть травмували людей.

Завалені дерева падали на автомобілі

Потішила природа кременчужан минулого року й змінами у тваринному світі. 17 червня біля Світловодська виловили рідкісного жемчужного сома. Такі водяться у річках Південної Америки, але як рибина могла потрапити в Дніпро, можна лише здогадуватися.

Рідкісний жемчужний сом, якого виловили у Світловодську

Медузами та сонячними окунями вже нікого не здивуєш. Вони вже не перший рік потрапляють на очі в Дніпрі та Пслі. А ось велика кількість змій цього року таки збентежила кременчужан. Тим більше, що їх все частіше почали бачити не на природі, а навіть у самому місті.

Найбільші пожежі у Кременчуці 2020

Кременчук 2020: найбільші техногенні аварії року

Жахливі смерті у Кременчуці 2020 року