Ferrexpo може втратити контроль над Полтавським ГЗК: акції впали ще більше

Курс акцій гірничорудної компанії Ferrexpo з основними активами в Україні на Лондонській фондовій біржі обвалився на 25,86% до 32 пенсів. Це сталося після того, як компанія детально описала свої проблеми та необхідність термінового збільшення акціонерного капіталу мінімум на $100 млн, без якого акціонери можуть втратити всю вартість своїх інвестицій.

Компанія очікує, що відновлення виробництва до довоєнного рівня може розпочатися лтше у 2028 році. Водночас компанія не виключає можливості продажу частини активів для стабілізації фінансового стану. 

Також у повідомленні Ferrexpo зазначається, що в компанії не виключають ризику втрати контролю над Полтавським ГЗК, що може суттєво вплинути на діяльність групи.

Як повідомлялось, Ferrexpo в 2025 році порівняно з 2024 роком зменшила виробництво котунів на 47% до 3,221 млн тонн.

У серпні 2025 року Високий Суд Англії та Уельсу видав наказ про арешт активів Костянтина Жеваго, колишнього власника банку Фінанси та Кредит, ліквідація якого почалася у 2015 році.

У 2019 році Жеваго повідомили про підозру про можливу причетність до розкрадання 2,5 млрд грн у банку Фінанси та Кредит і оголосили в міжнародний розшук.

Ferrеxpo належить 100%-ва частка ТОВ Єристівський ГЗК, 99,9%-ва — ТОВ Біланівський ГЗК і 100% акцій ПрАТ Полтавський ГЗК. Акціонером групи Ferrexpo є бізнесмен Костянтин Жеваго.