3,5 млн грн збитків на ремонті пожежного депо: на Полтавщині судитимуть підприємця

Прокурори Полтавської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора харківського товариства.

Йому інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України).

За даними слідства, у 2023 році один із загонів ГУ ДСНС України в Полтавській області (замовник) та харківське товариство (підрядник) уклали договір щодо капітального ремонту пожежного депо. 

У подальшому директор вніс до актів приймання виконаних будівельних робіт неправдиві відомості, завищивши обсяги і вартість робіт, які фактично не проводили або були здійснені не в повному обсязі.   

Як наслідок, підрядник безпідставно отримав на рахунок товариства понад 3,5 млн грн, якими розпорядився на власний розсуд, а замовник зазнав збитків на вказану суму. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали детективи ТУ БЕБ у Полтавській області.