29 березня: церковне свято сьогодні, що треба зробити для здоров’я, прикмети дня

29 березня за новим церковним календарем православні віряни згадують мученика Марка, єпископа Арефусійського. У народному календарі – Берещення.

Про що говорять прикмети на 29 березня

29 березня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com
29 березня – прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

У народному календарі 29 березня – свято Берещення. За старих часів цього дня шанували березу, і більшість прикмет пов’язана з нею:

  • багато соку в березі – будуть заморозки;
  • береза позеленіла – через тиждень буде дуже тепло і можна садити картоплю;
  • якщо цього дня грім – літо буде холодним;
  • гуси прилетіли – скоро буде тепло;
  • сильна злива цього дня – буде хороший урожай вівса.

29 березня збирають березовий сік.

Що можна робити 29 березня

У святого Марка просять духовних і фізичних сил у важкі часи, моляться про заступництво, зміцнення віри, захист від зла відомого і невідомого.

Як уже говорили, цього дня заведено вшановувати березу – за переказами, одного разу це дерево врятувало життя Богородиці та немовляти Ісуса під час негоди, тож до берези завжди ставилися дуже трепетно.

На Берещення добре зробити хоча б пару ковтків березового соку – для здоров’я та довголіття. Вагітним жінкам радять прикласти до берези долоні – це допоможе зміцнити дух і набратися сил перед пологами. У народі вірять, що якщо підійти до берези, обійняти її та загадати бажання, то воно збудеться.

Що не можна робити 29 березня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – сваритися, злитися, лихословити, заздрити, ображатися й ображати будь-кого, відмовляти в допомозі. Триває Великий піст 2024 року, тим, хто постить, у цей день покладається сухоїдіння.

Цього дня заборонено рубати і пиляти дерева, а також розпалювати багаття – це вважається гріхом. За народними прикметами не слід прати, шити, займатися рукоділлям.

29 березня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Кирило, Марк, Михайло, Пилип.